Divadlo dá o sobě vědět moderně. Má nové logo

20.02.2008 - (ČTK) - Kultura - střední Morava - str. 05

Autor: zuk


Olomouc - Velká proměna čeká web, vstupenky i plakáty Moravského divadla Olomouc. Po jedenáctiletém provizoriu tu totiž mají nové logo. Jeho autorem je jedenadvacetiletý student Zdeněk Vévoda z Drahanovic. Zvítězil v grafické soutěži, kterou divadlo vyhlásilo, jeho návrh uspěl mezi celkem čtyřiaosmdeáti. „K soutěži jsme se rozhodli po jedenáctiletém provizoriu, kdy grafickou značku tvořily divadelní masky použité ve štuku fasády,“ vysvětlil ředitel divadla Václav Kožušník. Nové logo začne sloužit od 1. září. „Určitě změníme i webové stránky, plakáty a vstupenky,“ podotkl Kožušník. Vedoucí marketingu divadla Jan Žůrek řekl, že logo sice vychází z písmen MDO, ale v použité grafické úpravě je málokdo odhalí. „Letterismu jsem se chtěl maximálně vyhnout, nechtěl jsem komunikovat zkratku. Je to tak symbolické, že v tom může někdo vidět diváky v oblecích nebo sedadlo v divadle,“ řekl Žůrek.
Vévodův návrh zvítězil mezi čtyřiaosmdesáti konkurenty. O tom, které ze dvou finálových logotypů divadlo bude používat, rozhodla devítičlenná komise v pátek. „Jsem rád, že jsme i my šedesátníci našli shodu s mladými členy komise,“ komentoval výběr ředitel Kožušník.
Autor loga studující na Filozofické fakultě Univerzity Palackého je svým úspěchem povzbuzen natolik, že se chce po absolutoriu vrhnout na studium grafiky. Dosud prý dělal jen drobnější grafické práce vycházející ze samostudia. „Mezi těmi drobnostmi bylo i logo pro Slovanský tyátr v době, kdy jsem studoval na olomouckém Slovanském gymnáziu,“ prozradil Vévoda.* Odměnu ve výši dvacet tisíc korun chce použít na nákup dalšího technického vybavení a na cestování.

Foto popis|

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - střední Morava

 

*) logo jako snad jediný prvek grafiky Tyátru není dílem Zdeňka Vévody (pozn. web editora:)